League Two - Anglia

sâmbătă, 05.09.2026
15:00
Rochdale

Rochdale

Gillingham

Gillingham

Informație
Oraș
Gazde: Rochdale
Oaspeți: Gillingham
Distanţă: 308.0 km
Stadion
Stadion: Spotland Stadium
Capacitate: 10 249 (8 000)
Dimensiuni: 101 x 65 m
Fotografii: Google maps (hărți)
Oră începere
Oră: 15:00 (15:00 ora locala)

Ultimele 12 întâlniri directe

2023-02-18 Rochdale 0 - 2 Gillingham
2022-08-06 Gillingham 1 - 0 Rochdale
2021-01-23 Gillingham 2 - 2 Rochdale
2020-12-19 Rochdale 1 - 4 Gillingham
2020-01-25 Rochdale 2 - 2 Gillingham
2019-12-29 Gillingham 1 - 0 Rochdale
2019-03-30 Gillingham 1 - 1 Rochdale
2018-09-15 Rochdale 3 - 0 Gillingham
2018-01-13 Gillingham 2 - 1 Rochdale
2017-09-23 Rochdale 3 - 0 Gillingham
2017-03-18 Rochdale 4 - 1 Gillingham
2016-11-26 Gillingham 3 - 0 Rochdale
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
3 3 6 10 8 4
25% 25% 50% 83% 67% 33%

Rochdale ultimele 12 meciuri

2026-09-01 Rochdale 3 - 0 Shrewsbury
2026-08-29 Colchester 1 - 0 Rochdale
2026-08-22 Rochdale 1 - 2 Crawley
2026-08-15 Newport County 3 - 0 Rochdale
2026-08-08 Bradford 2 - 0 Rochdale
2026-08-01 Tranmere Rovers 2 - 2 Rochdale
2026-07-28 Rochdale 2 - 3 Halifax
2026-07-19 Rochdale 3 - 3 Al-Rayyan
2026-05-10 Boreham Wood 2 - 2 Rochdale
2026-05-03 Rochdale 2 - 1 Scunthorpe
2026-04-25 Rochdale 1 - 1 York City
2026-04-18 Braintree 1 - 2 Rochdale
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
3 4 5 11 9 4
25% 33% 42% 92% 75% 33%

Gillingham ultimele 12 meciuri

2026-09-01 Chesterfield 1 - 1 Gillingham
2026-08-29 Gillingham 1 - 1 Northampton
2026-08-22 Fleetwood 0 - 0 Gillingham
2026-08-15 Gillingham 0 - 3 Walsall
2026-08-08 Gillingham 0 - 3 Luton
2026-07-31 Ebbsfleet Utd 1 - 2 Gillingham
2026-07-21 Gillingham 1 - 0 Millwall
2026-05-02 Gillingham 1 - 0 Shrewsbury
2026-04-25 Barnet 6 - 2 Gillingham
2026-04-18 Gillingham 1 - 4 Grimsby
2026-04-14 Cheltenham 2 - 1 Gillingham
2026-04-11 Salford City 0 - 0 Gillingham
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
3 4 5 8 6 2
25% 33% 42% 67% 50% 17%

Clasament League Two

P Echipa MJ V E Î GM GP Glv Pct
1 Bristol Rovers 4 3 0 1 11 6 +5 9
2 Barnet 4 2 2 0 9 5 +4 8
3 Walsall 4 2 2 0 8 4 +4 8
4 Crewe 4 2 2 0 4 2 +2 8
5 Oldham 4 2 1 1 7 3 +4 7
6 York City 4 2 1 1 8 7 +1 7
6 Cheltenham 4 2 1 1 8 7 +1 7
8 Colchester 4 2 1 1 5 5 0 7
8 Swindon 4 2 1 1 5 5 0 7
10 Tranmere Rovers 4 1 3 0 7 5 +2 6
11 Grimsby 4 1 3 0 5 4 +1 6
12 Fleetwood 4 1 3 0 4 3 +1 6
13 Rotherham 4 1 2 1 6 6 0 5
14 Newport County 4 1 1 2 9 9 0 4
15 Exeter 4 1 1 2 4 4 0 4
16 Chesterfield 4 1 1 2 3 4 -1 4
17 Crawley 4 1 1 2 3 5 -2 4
18 Northampton 4 0 3 1 2 3 -1 3
19 Rochdale 4 1 0 3 4 6 -2 3
20 Salford City 4 1 0 3 3 6 -3 3
21 Gillingham 4 0 3 1 2 5 -3 3
22 Shrewsbury 4 1 0 3 2 8 -6 3
23 Accrington 4 0 2 2 6 9 -3 2
24 Port Vale 4 0 2 2 2 6 -4 2

Cronologia meciurilor din liga

Rochdale     
Gillingham     
Gazde     
Oaspeți     

Meciuri gazde/oaspeți

P Echipa Rochdale Gillingham
1 Bristol Rovers    
2 Barnet    
3 Walsall    
4 Crewe    
5 Oldham    
6 York City    
6 Cheltenham    
8 Colchester    
8 Swindon    
10 Tranmere Rovers    
11 Grimsby    
12 Fleetwood   0 - 0
13 Rotherham    
14 Newport County    
15 Exeter    
16 Chesterfield   1 - 1
17 Crawley 1 - 2  
18 Northampton    
19 Rochdale -  
20 Salford City    
21 Gillingham   -
22 Shrewsbury 3 - 0  
23 Accrington    
24 Port Vale    

Statistica echipelor în ligă

  Rochdale Gillingham
Victorii 1 0
Egaluri 0 3
Înfrângeri 3 1
Goluri marcate 4 2
Goluri primite 6 5
Medie goluri inscrise 1.00 0.50
Medie goluri primite 1.50 1.25
Meciuri goluri marcate 50% 50%
Meciuri goluri primite 75% 75%
Ambele Echipe sa Inscrie 25% 50%
Peste 1.5 75% 75%
Peste 2.5 75% 25%
Peste 3.5 0% 0%
  Gazde Oaspeți
Victorii 1 0
Egaluri 0 2
Înfrângeri 1 0
Goluri marcate 4 1
Goluri primite 2 1
Medie goluri inscrise 2.00 0.50
Medie goluri primite 1.00 0.50
Meciuri goluri marcate 100% 50%
Meciuri goluri primite 50% 50%
Ambele Echipe sa Inscrie 50% 50%
Peste 1.5 100% 50%
Peste 2.5 100% 0%
Peste 3.5 0% 0%

Statistici generale pentru League Two

Meciuri   (48)
Victorii pentru gazde 48%
Egaluri 38%
Victorii pentru oaspeți 15%
Meciuri jucate 9%
Goluri   (127)
Goluri pe meci 2.65
Goluri pentru gazde pe meci 1.58
Goluri pentru oaspeți pe meci 1.06
Echipa gazdă a marcat goluri în 81%
Echipa oaspeți a marcat goluri în 69%
Ambele Echipe sa Inscrie 58%
Peste 1.5 77%
Peste 2.5 52%
Peste 3.5 29%

Rochdale următoarele 6 meciuri

2026-09-12 Walsall - Rochdale
2026-09-19 Rochdale - Oldham
2026-09-26 Fleetwood - Rochdale
2026-10-03 Rochdale - Swindon
2026-10-10 Tranmere Rovers - Rochdale
2026-10-17 Crewe - Rochdale

Gillingham următoarele 6 meciuri

2026-09-12 Gillingham - Tranmere Rovers
2026-09-19 Gillingham - Bristol Rovers
2026-09-26 York City - Gillingham
2026-10-03 Gillingham - Newport County
2026-10-10 Rotherham - Gillingham
2026-10-17 Accrington - Gillingham

Cote

Standard 1X2 1 X 2
bet365 2.05 3.25 3.40
Șansă dublă 1X 12 X2
bet365 1.30 1.33 1.70
Peste/Sub  Gl Pst Sub
bet365 1.5 1.33 3.25
bet365 2.5 2.05 1.75
bet365 3.5 3.75 1.25
Ambele Echipe sa Inscrie  Da Nu
bet365 1.83 1.83