Eerste Divisie - Țările de Jos

vineri, 04.09.2026
19:00
RKC Waalwijk

RKC Waalwijk

NAC Breda

NAC Breda

Informație
Oraș
Gazde: Waalwijk
Oaspeți: Breda
Distanţă: 23.0 km
Stadion
Stadion: Mandemakers Stadion
Capacitate: 7 500
Dimensiuni: 105 x 68 m
Fotografii: Google maps (hărți)
Oră începere
Oră: 19:00 (20:00 ora locala)

Ultimele 12 întâlniri directe

2025-02-09 RKC Waalwijk 5 - 0 NAC Breda
2024-10-26 NAC Breda 4 - 1 RKC Waalwijk
2023-07-19 NAC Breda 2 - 3 RKC Waalwijk
2020-08-18 RKC Waalwijk 0 - 2 NAC Breda
2019-07-23 NAC Breda 0 - 2 RKC Waalwijk
2018-09-25 RKC Waalwijk 2 - 0 NAC Breda
2017-07-22 NAC Breda 2 - 1 RKC Waalwijk
2017-02-10 NAC Breda 2 - 3 RKC Waalwijk
2016-09-16 RKC Waalwijk 2 - 4 NAC Breda
2016-04-08 NAC Breda 1 - 1 RKC Waalwijk
2015-11-27 RKC Waalwijk 2 - 0 NAC Breda
2014-04-27 NAC Breda 1 - 1 RKC Waalwijk
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
6 2 4 12 6 5
50% 17% 33% 100% 50% 42%

RKC Waalwijk ultimele 12 meciuri

2026-08-28 RKC Waalwijk 2 - 2 Jong PSV
2026-08-21 Helmond Sport 1 - 1 RKC Waalwijk
2026-08-14 RKC Waalwijk 2 - 2 Dordrecht
2026-08-07 Vitesse 1 - 1 RKC Waalwijk
2026-08-02 RKC Waalwijk 3 - 0 Kifisia
2026-07-18 RKC Waalwijk 2 - 2 Volendam
2026-06-30 RKC Waalwijk 2 - 1 Rot-Weiss Oberhausen
2026-05-09 Willem II 1 - 1 RKC Waalwijk
2026-05-05 RKC Waalwijk 0 - 1 Willem II
2026-05-01 RKC Waalwijk 1 - 1 Roda
2026-04-28 Roda 1 - 1 RKC Waalwijk
2026-04-24 RKC Waalwijk 4 - 1 Jong PSV
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
3 8 1 11 6 4
25% 67% 8% 92% 50% 33%

NAC Breda ultimele 12 meciuri

2026-08-28 Roda 2 - 2 NAC Breda
2026-08-22 NAC Breda 3 - 2 Jong Ajax
2026-08-14 NAC Breda 0 - 2 VVV-Venlo
2026-08-07 FC Oss 1 - 2 NAC Breda
2026-08-01 Bolton 1 - 0 NAC Breda
2026-07-28 NAC Breda 3 - 2 OFI Crete
2026-07-18 NAC Breda 1 - 3 Excelsior
2026-05-17 AZ Alkmaar 3 - 3 NAC Breda
2026-05-11 NAC Breda 2 - 0 Heerenveen
2026-05-02 Utrecht 2 - 0 NAC Breda
2026-04-25 NAC Breda 0 - 2 Ajax
2026-04-12 Fortuna Sittard 1 - 1 NAC Breda
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
4 3 5 11 6 5
33% 25% 42% 92% 50% 42%

Clasament Eerste Divisie

P Echipa MJ V E Î GM GP Glv Pct
1 Heracles 4 4 0 0 16 7 +9 12
2 MVV Maastricht 4 4 0 0 8 4 +4 12
3 Almere City 4 3 1 0 11 3 +8 10
4 VVV-Venlo 4 3 0 1 11 5 +6 9
5 FC Emmen 4 3 0 1 10 9 +1 9
6 Jong PSV 5 2 2 1 8 8 0 8
7 Vitesse 4 2 1 1 8 6 +2 7
8 Roda 4 2 1 1 5 4 +1 7
9 NAC Breda 4 2 1 1 7 7 0 7
10 Volendam 4 2 0 2 11 5 +6 6
11 Jong AZ 5 2 0 3 9 9 0 6
12 RKC Waalwijk 4 0 4 0 6 6 0 4
13 Den Bosch 4 1 1 2 9 10 -1 4
14 Jong Ajax 5 1 1 3 11 14 -3 4
15 Dordrecht 4 1 1 2 5 10 -5 4
16 FC Oss 4 1 0 3 3 7 -4 3
17 FC Eindhoven 4 1 0 3 6 11 -5 3
18 Helmond Sport 4 0 2 2 5 7 -2 2
19 De Graafschap 4 0 1 3 5 12 -7 1
20 Jong Utrecht 5 0 0 5 5 15 -10 0

Cronologia meciurilor din liga

RKC Waalwijk     
NAC Breda     
Gazde     
Oaspeți     

Meciuri gazde/oaspeți

P Echipa RKC Waalwijk NAC Breda
1 Heracles    
2 MVV Maastricht    
3 Almere City    
4 VVV-Venlo    
5 FC Emmen    
6 Jong PSV 2 - 2  
7 Vitesse    
8 Roda   2 - 2
9 NAC Breda   -
10 Volendam    
11 Jong AZ    
12 RKC Waalwijk -  
13 Den Bosch    
14 Jong Ajax    
15 Dordrecht 2 - 2  
16 FC Oss   1 - 2
17 FC Eindhoven    
18 Helmond Sport    
19 De Graafschap    
20 Jong Utrecht    

Statistica echipelor în ligă

  RKC Waalwijk NAC Breda
Victorii 0 2
Egaluri 4 1
Înfrângeri 0 1
Goluri marcate 6 7
Goluri primite 6 7
Medie goluri inscrise 1.50 1.75
Medie goluri primite 1.50 1.75
Meciuri goluri marcate 100% 75%
Meciuri goluri primite 100% 100%
Ambele Echipe sa Inscrie 100% 75%
Peste 1.5 100% 100%
Peste 2.5 50% 75%
Peste 3.5 50% 50%
  Gazde Oaspeți
Victorii 0 1
Egaluri 2 1
Înfrângeri 0 0
Goluri marcate 4 4
Goluri primite 4 3
Medie goluri inscrise 2.00 2.00
Medie goluri primite 2.00 1.50
Meciuri goluri marcate 100% 100%
Meciuri goluri primite 100% 100%
Ambele Echipe sa Inscrie 100% 100%
Peste 1.5 100% 100%
Peste 2.5 100% 100%
Peste 3.5 100% 50%

Statistici generale pentru Eerste Divisie

Meciuri   (42)
Victorii pentru gazde 45%
Egaluri 19%
Victorii pentru oaspeți 36%
Meciuri jucate 11%
Goluri   (159)
Goluri pe meci 3.79
Goluri pentru gazde pe meci 1.90
Goluri pentru oaspeți pe meci 1.88
Echipa gazdă a marcat goluri în 90%
Echipa oaspeți a marcat goluri în 88%
Ambele Echipe sa Inscrie 79%
Peste 1.5 88%
Peste 2.5 74%
Peste 3.5 50%

RKC Waalwijk următoarele 6 meciuri

2026-09-11 Jong Ajax - RKC Waalwijk
2026-09-18 RKC Waalwijk - MVV Maastricht
2026-09-26 Roda - RKC Waalwijk
2026-10-03 RKC Waalwijk - FC Emmen
2026-10-09 Heracles - RKC Waalwijk
2026-10-18 RKC Waalwijk - Volendam

NAC Breda următoarele 6 meciuri

2026-09-11 NAC Breda - Jong Utrecht
2026-09-20 De Graafschap - NAC Breda
2026-09-26 NAC Breda - FC Eindhoven
2026-10-03 Vitesse - NAC Breda
2026-10-09 NAC Breda - MVV Maastricht
2026-10-16 Helmond Sport - NAC Breda

Cote

Standard 1X2 1 X 2
bet365 2.57 3.60 2.30
Șansă dublă 1X 12 X2
bet365 1.57 1.29 1.44
Peste/Sub  Gl Pst Sub
bet365 1.5 1.17 5.00
bet365 2.5 1.53 2.40
bet365 3.5 2.25 1.57
Ambele Echipe sa Inscrie  Da Nu
bet365 1.44 2.63