Prima Ligă - Armenia

sâmbătă, 08.08.2026
16:00
Gandzasar

Gandzasar

Syunik

Syunik

3 - 1
(1 - 0,  2 - 1)
Informație
Oraș
Gazde: Kapan
Oaspeți: Kapan
Stadion
Stadion: Gandzasar
Capacitate: 3 500
Fotografii: Google maps (hărți)
Oră începere
Oră: 16:00 (19:00 ora locala)

Întâlniri directe

Nu există date în sistem

Gandzasar ultimele 12 meciuri

2026-08-01 Gandzasar 3 - 4 Ararat-Armenia
2026-05-27 Ararat-Armenia 1 - 0 Gandzasar
2026-05-18 Gandzasar 0 - 2 Pyunik
2026-05-09 Alashkert 3 - 1 Gandzasar
2026-05-06 Gandzasar 1 - 4 Noah
2026-05-02 Gandzasar 0 - 1 Van
2026-04-26 Gandzasar 3 - 2 Shirak
2026-04-19 BKMA 1 - 1 Gandzasar
2026-04-10 Gandzasar 0 - 3 Noah
2026-04-05 Banants 4 - 2 Gandzasar
2026-03-21 Gandzasar 2 - 1 Ararat
2026-03-14 Ararat 0 - 2 Gandzasar
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
3 1 8 10 7 5
25% 8% 67% 83% 58% 42%

Syunik ultimele 1 meciuri

2026-08-02 Noah 3 - 0 Syunik

Clasament Prima Ligă

P Echipa MJ V E Î GM GP Glv Pct
1 Sardarapat 2 2 0 0 6 2 +4 6
2 Ararat-Armenia 2 2 0 0 6 4 +2 6
3 Alashkert 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Noah 1 1 0 0 3 0 +3 3
5 Pyunik 1 0 1 0 2 2 0 1
6 BKMA 1 0 1 0 0 0 0 1
6 Shirak 1 0 1 0 0 0 0 1
8 Banants 2 0 1 1 3 4 -1 1
9 Gandzasar 1 0 0 1 3 4 -1 0
10 Van 1 0 0 1 1 4 -3 0
11 Syunik 1 0 0 1 0 3 -3 0
12 Ararat 2 0 0 2 1 5 -4 0

Cronologia meciurilor din liga

Gandzasar  
Syunik  
Gazde  
Oaspeți  

Meciuri gazde/oaspeți

P Echipa Gandzasar Syunik
1 Sardarapat    
2 Ararat-Armenia 3 - 4  
3 Alashkert    
3 Noah   3 - 0
5 Pyunik    
6 BKMA    
6 Shirak    
8 Banants    
9 Gandzasar -  
10 Van    
11 Syunik   -
12 Ararat    

Statistica echipelor în ligă

  Gandzasar Syunik
Victorii 0 0
Egaluri 0 0
Înfrângeri 1 1
Goluri marcate 3 0
Goluri primite 4 3
Medie goluri inscrise 3.00 0.00
Medie goluri primite 4.00 3.00
Meciuri goluri marcate 100% 0%
Meciuri goluri primite 100% 100%
Ambele Echipe sa Inscrie 100% 0%
Peste 1.5 100% 100%
Peste 2.5 100% 100%
Peste 3.5 100% 0%
  Gazde Oaspeți
Victorii 0 0
Egaluri 0 0
Înfrângeri 1 1
Goluri marcate 3 0
Goluri primite 4 3
Medie goluri inscrise 3.00 0.00
Medie goluri primite 4.00 3.00
Meciuri goluri marcate 100% 0%
Meciuri goluri primite 100% 100%
Ambele Echipe sa Inscrie 100% 0%
Peste 1.5 100% 100%
Peste 2.5 100% 100%
Peste 3.5 100% 0%

Statistici generale pentru Prima Ligă

Meciuri   (8)
Victorii pentru gazde 38%
Egaluri 25%
Victorii pentru oaspeți 38%
Meciuri jucate 4%
Goluri   (28)
Goluri pe meci 3.50
Goluri pentru gazde pe meci 1.88
Goluri pentru oaspeți pe meci 1.62
Echipa gazdă a marcat goluri în 88%
Echipa oaspeți a marcat goluri în 62%
Ambele Echipe sa Inscrie 62%
Peste 1.5 88%
Peste 2.5 88%
Peste 3.5 38%

Gandzasar următoarele 6 meciuri

2026-08-14 Gandzasar - Shirak
2026-08-21 Alashkert - Gandzasar
2026-08-30 Gandzasar - BKMA
2026-09-04 Noah - Gandzasar
2026-09-11 Gandzasar - Ararat
2026-09-18 Gandzasar - Banants

Syunik următoarele 6 meciuri

2026-08-13 Banants - Syunik
2026-08-20 Van - Syunik
2026-08-27 Sardarapat - Syunik
2026-08-31 Sardarapat - Syunik
2026-09-04 Syunik - Pyunik
2026-09-11 Ararat-Armenia - Syunik

Cote

Standard 1X2 1 X 2
bet365 2.10 3.20 2.95
Șansă dublă 1X 12 X2
bet365 1.33 1.25 1.58
Peste/Sub  Gl Pst Sub
bet365 1.5 1.25 3.50
bet365 2.5 1.78 1.88
bet365 3.5 2.95 1.35
Ambele Echipe sa Inscrie  Da Nu
bet365 1.65 2.10