Erste Liga - Austria

joi, 14.05.2026
16:00
A. Klagenfurt

A. Klagenfurt

Liefering

Liefering

Informație
Oraș
Gazde: Klagenfurt
Oaspeți: Salzburg
Distanţă: 161.7 km
Stadion
Stadion: Worthersee
Capacitate: 32 000
Dimensiuni: 105 x 68 m
Fotografii: Google maps (hărți)
Oră începere
Oră: 16:00 (17:00 ora locala)

Ultimele 12 întâlniri directe

2025-11-28 Liefering 2 - 2 A. Klagenfurt
2023-07-07 A. Klagenfurt 1 - 4 Liefering
2021-05-12 Liefering 2 - 3 A. Klagenfurt
2021-01-29 Liefering 1 - 2 A. Klagenfurt
2020-12-13 A. Klagenfurt 2 - 2 Liefering
2020-05-29 Liefering 0 - 2 A. Klagenfurt
2020-02-29 Liefering 3 - 1 A. Klagenfurt
2019-08-04 A. Klagenfurt 4 - 4 Liefering
2019-06-01 Liefering 1 - 1 A. Klagenfurt
2018-11-24 A. Klagenfurt 3 - 0 Liefering
2016-04-15 Liefering 3 - 1 A. Klagenfurt
2015-11-27 A. Klagenfurt 0 - 0 Liefering
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
4 5 3 11 9 7
33% 42% 25% 92% 75% 58%

A. Klagenfurt ultimele 12 meciuri

2026-05-08 Amstetten 3 - 0 A. Klagenfurt
2026-05-03 A. Klagenfurt 2 - 1 Rapid Wien II
2026-04-24 A. Klagenfurt 3 - 0 A. Lustenau
2026-04-18 Sturm Graz II 1 - 1 A. Klagenfurt
2026-04-10 A. Klagenfurt 1 - 0 Kapfenberg
2026-04-06 St. Polten 2 - 0 A. Klagenfurt
2026-04-03 Hertha Wels 1 - 2 A. Klagenfurt
2026-03-20 A. Klagenfurt 0 - 2 First Vienna
2026-03-13 A. Klagenfurt 0 - 3 FAC Wien
2026-03-08 Admira Wacker 3 - 3 A. Klagenfurt
2026-02-27 SW Bregenz 1 - 1 A. Klagenfurt
2026-02-04 Rukh Vynnyky 4 - 2 A. Klagenfurt
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
4 3 5 11 7 2
33% 25% 42% 92% 58% 17%

Liefering ultimele 12 meciuri

2026-05-08 Liefering 3 - 0 Admira Wacker
2026-05-02 Kapfenberg 1 - 4 Liefering
2026-04-24 Liefering 2 - 0 Austria Wien II
2026-04-19 St. Polten 0 - 0 Liefering
2026-04-11 Liefering 3 - 1 FAC Wien
2026-04-06 Liefering 0 - 1 Amstetten
2026-03-20 Liefering 2 - 5 Hertha Wels
2026-03-13 Austria Salzburg 2 - 0 Liefering
2026-03-10 Sturm Graz II 0 - 1 Liefering
2026-03-06 Liefering 4 - 3 SW Bregenz
2026-02-27 Liefering 1 - 0 First Vienna
2026-02-05 Liefering 0 - 0 Thisted
V E Î +1.5 +2.5 +3.5
7 2 3 7 5 4
58% 17% 25% 58% 42% 33%

Clasament Erste Liga

P Echipa MJ V E Î GM GP Glv Pct
1 A. Lustenau 27 15 6 6 38 25 +13 51
2 St. Polten 27 15 5 7 43 26 +17 50
3 FAC Wien 27 14 6 7 42 17 +25 48
4 Admira Wacker 27 11 12 4 49 29 +20 45
5 Amstetten 27 11 11 5 40 32 +8 44
6 Liefering 27 12 8 7 44 39 +5 44
7 Austria Wien II 27 11 6 10 32 38 -6 39
8 First Vienna 27 10 7 10 28 25 +3 37
9 Austria Salzburg 28 9 10 9 36 37 -1 37
10 Hertha Wels 27 9 6 12 36 36 0 33
11 A. Klagenfurt 27 9 6 12 31 41 -10 30
12 Rapid Wien II 27 8 5 14 31 44 -13 29
13 Kapfenberg 27 7 4 16 29 52 -23 25
14 Sturm Graz II 27 5 6 16 24 43 -19 21
15 SW Bregenz 27 3 10 14 36 55 -19 16
16 SV Stripfing 0 0 0 0 0 0 0 0

Cronologia meciurilor din liga

A. Klagenfurt                             
Liefering                             
Gazde                             
Oaspeți                             

Meciuri gazde/oaspeți

P Echipa A. Klagenfurt Liefering
1 A. Lustenau 3 - 0 1 - 0
2 St. Polten 1 - 2 0 - 0
3 FAC Wien 0 - 3 2 - 0
4 Admira Wacker 0 - 4 4 - 0
5 Amstetten 0 - 2 2 - 2
6 Liefering   -
7 Austria Wien II 2 - 3 0 - 2
8 First Vienna 0 - 2 0 - 0
9 Austria Salzburg 0 - 1 2 - 0
10 Hertha Wels 2 - 0 1 - 1
11 A. Klagenfurt -  
12 Rapid Wien II 2 - 1 1 - 1
13 Kapfenberg 1 - 0 1 - 4
14 Sturm Graz II 0 - 0 0 - 1
15 SW Bregenz 2 - 1 2 - 2
16 SV Stripfing    

Statistica echipelor în ligă

  A. Klagenfurt Liefering
Victorii 10 12
Egaluri 6 9
Înfrângeri 12 7
Goluri marcate 32 44
Goluri primite 41 39
Medie goluri inscrise 1.14 1.57
Medie goluri primite 1.46 1.39
Meciuri goluri marcate 68% 68%
Meciuri goluri primite 79% 68%
Ambele Echipe sa Inscrie 50% 46%
Peste 1.5 86% 71%
Peste 2.5 54% 50%
Peste 3.5 14% 46%
  Gazde Oaspeți
Victorii 5 3
Egaluri 1 6
Înfrângeri 7 4
Goluri marcate 13 13
Goluri primite 19 16
Medie goluri inscrise 1.00 1.00
Medie goluri primite 1.46 1.23
Meciuri goluri marcate 54% 54%
Meciuri goluri primite 69% 69%
Ambele Echipe sa Inscrie 31% 38%
Peste 1.5 77% 69%
Peste 2.5 54% 31%
Peste 3.5 15% 31%

Statistici generale pentru Erste Liga

Meciuri   (203)
Victorii pentru gazde 41%
Egaluri 27%
Victorii pentru oaspeți 32%
Meciuri jucate 85%
Goluri   (539)
Goluri pe meci 2.66
Goluri pentru gazde pe meci 1.41
Goluri pentru oaspeți pe meci 1.25
Echipa gazdă a marcat goluri în 72%
Echipa oaspeți a marcat goluri în 70%
Ambele Echipe sa Inscrie 51%
Peste 1.5 78%
Peste 2.5 50%
Peste 3.5 27%

A. Klagenfurt următoarele meciuri

Nu există date în sistem

Liefering următoarele meciuri

Nu există date în sistem

Cote

Standard 1X2 1 X 2
bet365 4.33 3.90 1.62
Șansă dublă 1X 12 X2
bet365 2.10 1.20 1.14
Peste/Sub  Gl Pst Sub
bet365 1.5 1.20 4.50
bet365 2.5 1.62 2.25
bet365 3.5 2.63 1.47
Ambele Echipe sa Inscrie  Da Nu
bet365 1.57 2.25